english english flag
 
facebook utvs
 
úřední deska utvs
 Hlavní stránka 
 
 
 
 

Výsledky významných sportovních reprezentačních akcí v roce 2014

Archiv: 2018  |  2017  |  2016  |  2015  |  2014  |  2013  |  2012  |  2011

Domácí akce

Atleti ČVUT akademickými mistry ČR v hale

Akademické mistrovství ČR v halové atletice se konalo 6. ledna 2014 v nafukovací strahovské atletické hale. Atletům ČVUT se podařil husarský kousek, když poprvé v novodobé historii porazili favorizované studenty z Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy a staly se tak akademickými mistry ČR. A navíc, nestalo se tomu jen v kategorii mužů, ale i v celkové soutěži obou kategorií.

K celkovému vítězství velkou měrou přispěli tito medailisté:

Muži
Akademičtí mistři (1. místa)
Václav Sedlák | 60 m přek. | 8,04 sek.
Jan Tesař | 400 m | 49,15 sek.
Matyáš Dalecký | skok vysoký | 200 cm
Lukáš Posekaný | skok o tyči | 530 cm
Martin Čapek, Tomáš Kříkal, Václav Sedlák, Jan Tesař | štafeta 4 x 200 m
Stříbrní medailisté
Tomáš Kříkal | 400 m | 50,70 sek.
Adam Pašiak | skok o tyči | 520 cm
Bronzoví medailisté
Jan Tauber | vrh koulí | 12,84 m
Matyáš Vrtiška | trojskok | 13,77 m

Ženy
Akademické mistryně (1. místa)
Kristiina Mäkki | 800 m | 2:15,49 min.
Kristiina Mäkki | 1500 m | 4:26,12 min.
Stříbrná medaile
Šárka Buranská | trojskok | 12,12 m
Bronzová medaile
Šárka Buranská | skok daleký | 559 cm

Vedoucí družstva PaedDr. Zdeněk Valjent, Ph.D.

AM ČR ve sjezdovém lyžování

14. - 16. února – Bílá
3. místo ve slalomu – Pavel Balcar

AM ČR v běhu na lyžích

10. - 13. února – Nové Město na Moravě

AM ČR na veslařských trenažerech

23. února – VK Slavia Praha
3. místo – Jaroslav Kedaj

AM ČR v halové lukostřelbě

1. března – Plzeň
1. místo – Miroslav Hudec
3. místo – Martin Vaněk

Mezinárodní zápas v hokeji

1. dubna – Beroun
ČVUT – Nový Zéland 1 : 0 (branka Jiří Doskočil)

Mezinárodní univerzitní turnaj v hokeji "O pohár rektora ČVUT"

4. - 5. dubna – stadión HC Hvězda
1. místo – UK Bratislava
2. místo – ČVUT
3. místo – Univerzita Bern
4. místo – Univerzita Ženeva
5. místo – SUT Bratislava
6. místo – UK Praha
7. místo – Technika Praha
8. místo – Univerzita Vídeň

České akademické hry – červen 2014 Liberec

Na Českých akademických hrách 2014 pořádaných Technickou univerzitou Liberec obsadilo ČVUT celkově 4. místo, když za ně závodilo celkem 190 studentů – sportovců. Zvítězila Univerzita Karlova před Masarykovou univerzitou a Vysokým učením technickým Brno.

ČAH 2014 – medailisté ČVUT (35 x)

Zlatá medaile (12 x)
Sedlák Václav | FSv | Atletika | 110m přek. | 14,45
Kučera David | FSv | Atletika | 5 000 m | 15:00,49
Kučera David | FSv | Atletika | 1 500 m | 3:58,03
Buranská Šárka | FIT | Atletika | Trojskok | 12,58 m
Kučera D., Schoval Fr., Doubek J., Černý P., Atletika (4 x 400 m) | 3:31,31
Humpálová Ludmila | FBMI | Judo | do 60 kg
Bímová Andrea | MÚVS | Šerm | Fleret
Kurz Lukáš | FSv | Badminton | Mix
Szabó Martin | FEL | Gymnastika | Víceboj

Družstva:
Frisbee (Moravová Alena, FEL; Lesáková Hana, FSv; Miltová Anna, FBMI; Šubrtová Anna, FSv; Němečková Marta, FEL; Hroššo Peter, FEL; Němeček Tomáš, FEL; Vodehnal Milan, FEL; Laža Adam, FSv; Klacek Tomáš, FBMI; trenér Mgr. Filandr Jan, ÚTVS)
Nohejbal trojic (Matějka Ondřej, FEL; Sýs Vojtěch, FSv; Gruber Pavel, FSv; Hulín Jaroslav, FA; Tabaček Jaroslav, FEL)
Šachy (Svoboda Václav, FJFI; Vlasák Lukáš, FJFI; Straka Vojtěch, FJFI; Cuhra Martin, FJFI)

Stříbrná medaile (10 x)
Čapek Daniel | FJFI | Atletika | Hod kladivem | 54,23 m
Grecman Daniel | FEL | Atletika | 800 m | 1:55,30
Černý Pavel | FEL | Atletika | 200 m | 22,47
Dobiáš Radek | FD | Judo | do 81 kg
Zikeš Jan | FEL | Judo | do 100 kg
Konvalinka Michal | FSv | Plavání s pl. | 100 m RP | 38,59
Ashhab Naim | FEL | Trampolína
Holeček Jaroslav | FEL | Badminton | Čtyřhra
Šmejkal Filip | FSv | Gymnastika | Víceboj

Družstva:
Softball ženy (Koubková Kateřina, FSv; Juřičková Ivana, FBMI; Koudelná Petra, FBMI; Ernekerová Jana, FIT; Pecková Michaela, FSv; Kučerová Zuzana, FSv; Laštovičková Lenka, FSv; Zvolánková Petra, FBMI; Kuzniarská Petra, FSv; Křížková Adéla, FSv; Roškotová Kateřina, FSv; trenér Mgr. Minaříková Klára, ÚTVS)

Bronzová medaile (13 x)
Buranská Šárka | FIT | Atletika | Skok daleký | 558 cm
Vrtiška Matyáš | FSv | Atletika | Skok daleký | 682 cm
Černý Pavel | FEL | Atletika | 400 m | 50,00
Černý Pavel | FEL | Atletika | 400 m přek. | 57,13
Kurz Lukáš | FSv | Badminton | Dvouhra
Kurz Lukáš | FSv | Badminton | Čtyřhra
Netík Michal | FSv | Badminton | Čtyřhra
Maixnerová Kateřina | FBMI | Badminton | Čtyřhra
Hradec Pavel | FSv | Orientační běh | Krátká trať
Petržílka Jiří | FJFI | Plavání s pl. | 400 m PP | 3:51,11
Podpěra Tomáš | FSv | Gymnastika | Víceboj

Družstva:
Florbal ženy (Kreisingerová Daniela, MÚVS; Suchanová Barbora, FEL; Holemářová Lenka, MÚVS; Karásková Anežka, FA; Keszi Jessica, FBMI; Kořínková Jana, FSv; Krauskopfová Eva, MÚVS; Kyndlová Klára, FBMI; Purkrábková Zuzana, FD; Skopková Gabriela, FSv; Slaná Anežka, MÚVS; Šmídová Aneta, FSv; Urbánková Tereza, FSv; Vudarčíková, Tereza, FD; trenér PaedDr. Valjent Zdeněk, Ph.D., ÚTVS)
Házená muži (Bělohlav Vojtěch, FS; Dvořák Vojtěch, FS; Fanta Matěj, FD; Kundrata Petr, FS; Möller Jan, MÚVS; Reichl Jan, FJFI; Reichl Vít, FD; Štěch Vojtěch, FS; Uherek Štěpán, FBMI; trenér Mgr. Rosenfelder Jan, ÚTVS).

Zpracoval dne 1. 7. 2014 PaedDr. Zdeněk Valjent, Ph.D.
 

AM ČR v lukostřelbě

14. června - Brno
2. místo – Martin Vaněk; smíšené družstvo Martin Vaněk, Jan Vožech
3. místo – Jan Vožech; smíšené družstvo Miroslav Hudec, Vojtěch Novotný

AM ČR ve squashi

19. června – Liberec
3. místo – Anežka Karásková

AM ČR v plachtění

13.- 25. července – Hronov/Velké Poříčí
1. místo – Pavel Trybenekr

AM ČR v paraglidingu

14.- 19. července – Čeladná
1. místo – Jiří Hanč
3. místo – Vladimír Kricnar

Zahraniční akce

Sportovci ČVUT vítězně v Paříži!

V týdnu od 21. do 26. dubna 2014 se sportovní reprezentace ČVUT zúčastnila prestižního Turnaje 5 míčů v Paříži, pořádaného univerzitou ESSEC Cergy-Pontoise. Startovalo na něm okolo 800 sportovců z 15 zemí a naši reprezentanti zde podali vynikající výkony. Celým turnajem prošli bez jediné porážky dva naše týmy, a to volejbalistky a fotbalisté, na medaile dosáhli i volejbalisté, basketbalistky a basketbalisté.

Jednotlivé výsledky našich týmů
Volebal ženy: ČVUT – Univerzita Mannheim 2 : 0; - Univerzita Bělehrad 2 : 1; - Univerzita Záhřeb 2 : 0; Semifinále – Univerzita Galatasaray Istanbul 3 : 0; Finále – VŠE Praha 3 : 1.
O zlato se zasloužily: Blanka Preslová, Anna Závodská, Denisa Jurčenková, Lenka Sedláčková, Klára Pavlíčková, Adéla Slámová, Jana Kuklová a Karolina Brožková.

Fotbal muži: ČVUT – Univerzita Alžír 10 : 0; - ESSEC Cergy 7 : 1; - LUISS Řím 4 : 0; - Americká univerzita Libanon 5 : 0; SF – Univerzita Mannheim 7 : 0; F – Univerzita Louvain (Belgie) 2 : 1, na penalty.
O zlato se přičinili: Ervin Kuč, Michal Skalický, David Král, Lukáš Brotánek; Jakub Melka, Josef Mráz, Viktor Marks, Tomáš Hubínek, Jakub Procházka, Ondřej Chalupa, Tomáš Skokan, Jan Škoda, Matyáš Olmr, Pavel Buriánek, Pavel Štěpánek,, Marek Hrstka a Vojtěch Janýš.

Basketbal ženy: ČVUT – Roulants Cerge 18 : 39; - Americká univerzita Libanon 72 : 15; - Univerzita Mannheim 40 : 17; SF - Univerzita Mannheim 49 : 29; F - Roulants Cerge 23 : 54.
Stříbrné medaile vybojovaly: Nella Borovenová, Barbora Hlaváčková, Šárka Jozová, Ivana Hnátová, Michaela Drašarová, Veronika Pešková, Aneta Plačková, Linda Svobodová a Jana Häuslerová.

Volejbal muži: ČVUT – Quatuor Cerge 2 : 0; - Univerzita Mannheim 2 : 0; - Americká univerzita Libanon 2 : 0; SF – Univerzita Bělehrad 3 : 1; F – ESSEC Cergy 2 : 3.
Stříbrné medaile získali: Jakub Sobek, Petr Široký, Samuel Šušla, Jiří Bojas, Adam Břicháček, Vladimír Sadílek, Ondřej Pavelka a Matěj Prajzler.

Basketbal muži: ČVUT - Univerzita Alžír 67 : 16; - Roulants Cerge 38 : 40; - ESSEC Cergy 60 : 23; - Univerzita Kaunas 33 : 43; SF – Roulants Cerge 52 : 75; o 3. místo - ESSEC Cergy 79 : 55.
O třetí místo se zaloužili: Jiří Vašíček, Jan Filip, Matěj Schinko, Ondřej Hanyk, Štěpán Havelec, Jan Heřmánek, Karel Gavenčiak, Petr Vakrčka a Jakub Obruča. Vedoucím výpravy byl PaedDr. Zdeněk Valjent, PhD., trenérem týmů PaedDr. Antonín Ludvík.

AMS v rychlostní kanoistice

12. - 17. srpna – Bělorusko (Minsk)
3. místo na 200 m C2 a 5. místo na 1000 m C2 – Jan Luňáček, Martin Egermaier

ČVUT vítězem největší evropské sportovní univerzitní soutěže Euroroma 2014

Letošní sportovní univerzitní soutěže Euroroma 2014, která se konala 13. - 16. listopadu, se zúčastnilo celkem 69 sportovních reprezentantů ČVUT v Praze. Ve velice silné konkurenci 3 kontinentů, 28 zemí, 70 univerzit, 180 týmů a asi 2000 sportovců se nám podařilo celou soutěž vyhrát a získat tak do svého držení putovní pohár! Nutno s povděkem ohodnotit, že celá letošní soutěž se vyznačovala kvalitní organizací a byla navíc obohacena účastí cizokrajných univerzit ze Středního východu a Číny.
O celkové vítězství naší univerzity se nejvíce přičinily týmy, které se umístily na prvních čtyřech místech ve svých soutěžích a získaly tím cenné medaile a důležité body do celkového hodnocení. Plné absolutorium za své sportovní výkony zaslouží především vítězné družstvo futsalistek, dále také "stříbrné" volejbalistky, "bronzoví" basketbalisté a atleti. Přínosem do celkového bodování bylo i 4. místo našich tenistů A a čtvrtfinálová umístění basketbalistek, stolních tenistů a tenistů B. Bez postupu do čtvrtfinále letos skončila dvě mužstva futsalistů, v minulých letech tak úspěšná.

Jednotlivé výsledky medailistů
Futsal ženy (trenér Ing. Michal Skalický, 16 družstev ve 4 skupinách): ČVUT – University St. Gallen 8 : 2; - France Business School A 18 : 1; - ELTE Budapest 7 : 1; čtvrtfinále – AIX Marseille University 4 : 1; semifinále – METU Ankara 10 : 1; finále – Roma TRE 1 : 0.
Zlaté medaile vybojovaly: Bartoňková Eva, Beštová Blanka, Dolejšová Lenka, Šedivá Simona, Chumanová Pavla, Sůrová Marie, Valentová Veronika, Krӧmrová Lenka, Hajnová Kateřina a Motyková Barbora.

Volejbal ženy (hrající trenérka Jana Kuklová, 12 družstev ve 3 skupinách): ČVUT – Roma TRE 2 : 1; - AIX Marseille University 2 : 1; - Tallin University of Technology 0 : 2; ČF – VŠE Praha 2 : 1; SF – Comenius Bratislava 2 : 1; F – STU Bratislava 0 : 2.
Stříbrné medaile získaly: Kuklová Jana, Šebková Jana, Poubová Eliška, Ančincová Kateřina, Matějková Michaela, Hinterholzingerová Lucie, Fišerová Anna a Válková Kateřina.

Basketbal muži (trenér Dr. Antonín Ludvík, 18 mužstev v 5 skupinách): ČVUT – Roma TRE 21 : 19; - France Business School 30 : 9; ČF – University Milano 19 : 14; SF – Vytautas Kaunas University 24 : 26 (pp); o 3. místo - Roma TRE 28 : 21.
Bronzové medaile vybojovali: Bruzl Michal, Gavenčiak Karel, Hanyk Ondřej, Havelec Štěpán, Pacák Lubor, Prantl Jiří, Schinko Matěj, Socha Dominik a Vakrčka Petr.

Atletika smíšených družstev (trenér Zdeněk Valjent, 5 družstev): v disciplínách 400 m, 800 m, míle, švédská štafeta, štafeta 4 x 400 m.
Bronzové medaile získali: Petr Tomáš, Černý Pavel, Doubek Jaroslav, Šatný Petr, Škoda Jan, Veverková Markéta, Skopanová Nela, Motyková Barbora, Bartoňková Eva a Valentová Veronika.

Tenis (dohled Dr. Zdeněk Valjent, 24 smíšených družstev v 6 skupinách): ČVUT A – BYBLOS Libanon 3 : 0; - Roma TRE 2 : 1; - IESEG Lille B 3 : 0; ČF – University Zlín B 2 : 1; SF - University Zlín A 0 : 2; o 3. místo – American University in Cairo 0 : 2. ČVUT B – American University in Cairo 0 : 3; - Univ. BABES- BOLYAI 3 : 0; - IESEG Lille A 2 : 1; ČF – Economic University Bratislava 0 : 2.
4. místo vybojovali: Přemysl Fiala a Bursová Sára.

Naše medailové kolektivy lze vidět na přiložených fotografiích.
Vedoucí sportovní výpravy: PaedDr. Zdeněk Valjent, PhD.

Eeroroma 2014 - Vítězné futsalistky Eeroroma 2014 - Stříbrné volejbalistky Eeroroma 2014 - Bronzoví basketbalisté Eeroroma 2014 - Bronzoví atleti

Eeroroma 2014 - Vedení výpravy ČVUT

 

 
Ústav tělesné výchovy a sportu ČVUT v Praze | Pod Juliskou 4 | 160 00 Praha 6 | Tel.: (+420) 22435 1881/2 | Fax.: (+420) 233 337 353 | Email: sekretariat@utvs.cvut.cz
RSS
None