english english flag
 
facebook utvs
 
úřední deska utvs
 Hlavní stránka 
 
 
 
 

Výsledky významných sportovních reprezentačních akcí v roce 2012

Archiv: 2018  |  2017  |  2016  |  2015  |  2014  |  2013  |  2012  |  2011

Domácí akce

Hokejisté ČVUT obhájili vítězství v turnaji "O pohár rektora ČVUT"


V pátek 20. 4. a v sobotu 21. 4. se na zimním stadionu HC Hvězda Praha konal druhý ročník mezinárodního univerzitního hokejového turnaje “O Pohár rektora ČVUT”. Stejně jako v loňském roce se turnaje zúčastnily týmy osmi evropských univerzit.

Konečné pořadí:

  1. ČVUT v Praze
  2. University of Bern
  3. Univerzita Komenského Bratislava
  4. Univerzita Karlova Praha
  5. Technical University München
  6. Eindhoven University of Technology
  7. University of Zurich
  8. Lappeenranta University of Technology

Nejlepší hráči turnaje:
brankář: Martin Mazanec – ČVUT
obránce: Jürg Dällenbach - University of Bern
útočník: Marek Mertel – UK Bratislava

Vítězní reprezentanti ČVUT:
Branksář: Martin Mazanec (FSv)
Obránci: David Sem (FS), Jakub Šnejdr (FSv), Jiří Spilka (FEL), Ondřej Patsch (FA), Jiří Čtveráček (FSv)
Útočníci: Pavel Dvořák (FSv), Karel Sodomka (FSv), Jiří Doskočil (FS), Lukáš Jeschke (FIT), Jakub Žoha (FEL) Tomáš Havelka (FA), Martin Novák (FSv), Jaroslav Žilík (FEL), Pavel Dorňák (FSv), Ondřej Slavík (FSv)
Trenér: Zdeněk Valjent (ÚTVS)

Hokejový turnaj O Pohár rektora ČVUT by se nemohl konat bez podpory rektora ČVUT, Fondu studentských projektů a firmy ATX.

Ing. Jiří Spilka, PaedDr. Zdeněk Valjent, Ph.D. – hlavní pořadatelé

 

Sportovci ČVUT na Českých akademických hrách 2012

ČAH se konaly 9. - 15. 6. v Brně, když jeho organizací bylo pověřeno Vysoké učení technické v Brně. Reprezentanti ČVUT obsadili v bodování škol celkové 7. místo. Na 1. místě se umístila Masarykova univerzita, druhé místo obsadili studenti Vysokého učení technického v Brně a třetí místo obsadili studenti Univerzity Karlovy v Praze.
Studenti ČVUT získali celkově 27 medailí (7 zlatých, 10 stříbrných a 10 bronzových), z toho atleti sami celkem 13. Kromě každoročních výborných výsledků v individuálních sportech se letos dařilo i našim kolektivním sportům.

Titul Akademických mistrů České republiky vybojovali:
 

Jméno Fakulta Sport Disciplína
Hamáčková Barbora FBMI atletika 100 m přek.
Kučera David FSv atletika 5 000 m
Tesař Jan FBMI atletika 400 m
Cimburek Josef FSv plavání s ploutvemi 400 m PP

Družstvo frisbee v sestavě: Milan Vodehnal (FEL), Peter Hroššo (FEL), Ludvík Blažek (FSv), Mojmír Kittler (FEL), Daniel Jarolím (FS), Tomáš Němeček (FEL), Eva Pytlová (FSv), Hana Lesáková (FSv), Iva Řezníková (FSv), Lucie Jarolímová (FSv), trenér Mgr. Jan Filandr (ÚTVS).

Družstvo šachistů v sestavě: Václav Svoboda (FJFI), Luboš Roško (FSv), Kristýna Havlíková (FJFI), Martin Cuhra (FJFI).

Družstvo baseballu mužů v sestavě: Karel Rozehnal (FSv), Petr Šusta (FSv), Stanislav Straškrába (FBMI), Lubomír Čuhel (FIT), Jan Brož (FS), Štěpán Dupal (FSv), Kryštof Dupal (FSv), Ladislav Vrbský (FEL), Martin Lukačka (FA), Oldřich Štumbauer (FD), Matěj Hrachovina (FEL).

2. místa obsadili:

Jméno Fakulta Sport Disciplína
Fejfar Ondřej FEL atletika 5 000 m
Černý Pavel FEL atletika 400 m
Černý Pavel FEL atletika 200 m
Schoval, Dřímal, Hupka, Kučera   atletika 4 x 400 m
Vargová Natália FA karate kumite do 50 kg
Cimburek Josef FSv plavání s ploutvemi 100 m PP
Konvalinka Michal FSv plavání s ploutvemi 50 m RP
Laciga Jakub FSv lukostřelba reflexní luk
Laciga Jakub, Vaněk Martin FJFI lukostřelba refl. luk družstev
Jůzek Jan, Janík Martin FSv nohejbal dvojice

3. místa obsadili:

Jméno Fakulta Sport Disciplína
Hummelová Eva FD atletika hod diskem
Schoval František FSv atletika 1 500 m
Kovalský David FSv atletika skok vysoký
Kodeda Štěpán FSv atletika 3 000 m přek.
Tauber Jan FBMI atletika hod kladivem
Tesař, Hupka, Černý, Schoval   atletika 4 x 100 m
Konvalinka Michal FSv plavání s ploutvemi 100 m PP
Konvalinka Michal FSv plavání s ploutvemi 50 m PP
Petržilka Jiří FIT plavání s ploutvemi 400 m PP

Družstvo fotbalistek v sestavě:
Bužková Lucie (FEL), Fenková Ludmila (MUVS), Izutsuová Karina (MUVS), Nová Radka (FSv), Petrezsélyová Dáša (FJFI), Sůrová Marie (FSv), Zímová Tereza (FSv), Zubercová Šárka (FA), trenér Ing. Michal Skalický (FSv).

Soutěž O nejlepšího sportovce ČVUT za rok 2012

Poř. Jméno Fak. Sport OH MS ME AMS JMS a JME Body
1. Jitka Antošová FSv veslování 7.     1.   79
2. Lenka Antošová FSv veslování 7.     3.   73
3. Jiří Kopáč FSv veslování 11. 7.       58
4. Tereza Čapková FBMI atletika 24.   7.     53
5. Antonín Haleš FSv divoká voda   3., 11. 2.,2x 3.   5 x 1. 47
6. Lenka Saidlová FEL fitness aerobic   1. 1.     31
7. Vít Přindiš FBMI vodní slalom     4., 16.   2., 3., 4. 30
8. Štěpán Kodeda FSv orientační běh   32. 36. 2., 10.   23
9. Jitka Řezníčková FS rock and roll   1.       22
10. Jakub Kolek FA karate     1.     14
11. Petr Pražák FEL florbal       1.   9
12. Michaela Dostálová FSv brazilské jiu-jutsu     3.     1

 

Účast na mezinárodních akcích

Hokejová reprezentace ČVUT zvítězila na turnaji v Holandsku

Hokejisté ČVUT využili pozvání Technické univerzity Eindhoven a startovali ve dnech 31.3. až 1.4.2012 na jejich univerzitním mezinárodním turnaji. Turnaje se zúčastnilo celkem 8 mužstev – po jednom z Čech a Španělska, po dvou z Německa a 4 celky byly holandské. Hokejisté ČVUT opět potvrdili úroveň českého hokeje a bez větších obtíží dokráčeli až k celkovému turnajovému vítězství. Zajímavé bylo, že všichni hráči z pole vsítili alespoň jednu branku.

Jednotlivé výsledky:
Ve skupině
ČVUT – Eindhoven Icehawks 8 : 0
ČVUT – Technická univerzita Braunschweig 6 : 1
ČVUT – Gröningen Buldogs 4 : 0

Semifinále
ČVUT – Amsterdam Thor 6 : 1

Finále
ČVUT – Technická univerzita Mnichov 3 : 0

Reprezentaci ČVUT tvořili tito hráči (bez titulů): Martin Mazanec, Jiří Spilka, Pavel Dvořák, David Sem, Jakub Šnejdr, Jiří Novák, Martin Mařík, Tomáš Gellner, Tomáš Vránek, Pavel Dorňák, Karel Sodomka a Ondřej Slavík. Mužstvo vedl Zdeněk Valjent.

Sportovní reprezentace ČVUT na SELLGAMES 2012

SELLGAMES (mezinárodní sportovní studentské hry) se uskutečnily ve dnech 18. - 20.5. ve finském Espoo. I tentokrát vyslalo ČVUT na tyto hry své reprezentanty. Českou výpravu tvořilo 65 posluchačů ze všech fakult naší školy a 3 členové vedení - 2 zaměstnanci ÚTVS Dr. Zdeněk Valjent (hlavní vedoucí a trenér individuálních sportů), Dr. Antonín Ludvík (trenér týmových sportů) a doktorand Ing. Michal Skalický (trenér fotbalových družstev). Vystoupení našich studentů lze hodnotit stejně jako v loňském roce za úspěšné. V celém Pobaltí má sport (na vysokých školách zejména) vysoké postavení v žebříčku společenských hodnot, z čehož pramení vynikající podmínky pro sportování. Tomu odpovídá výkonnostní úroveň sportovních soutěží na SELLGAMES. V individuálních disciplínách se objevují i reprezentanti jednotlivých zemí, kteří např. v lehké atletice za nepřívětivých podmínek (silný studený vítr) atakovali svými výkony splnění limitu pro olympijské hry v Londýně. Hráči našich družstev museli podstoupit těžká utkání se sehranými týmy z nejvyšších soutěží. I v této silné konkurenci - her se zúčastnilo asi 1200 studentů z 59 vysokých škol, ze zemí severní, střední a východní Evropy (zastoupeno bylo 9 států) - zanechali naši reprezentanti výraznou stopu ve výsledkových listinách jednotlivých soutěží.

Zlatou medaili vybojovaly naše fotbalistky doplněné třemi chlapci ve fotbalové soutěži „Mixed“. Sehráli 4 zápasy s těmito výsledky: University of Helsinki 5:2 a 2:2, Aalto University 4:2 a 4:3. Vítězné družstvo tvořily hráčky – Lucie Bužková (FEL), Tereza Čuhaničová (FSv), Michaela Dostálová (FSv), Aneta Dvořáková (FA), Ludmila Fenková (MUVS), Michaela Kopáčová (FSv), Karolína Kopecká (FJFI), Marie Sůrová (FSv) a hráči Rostislav Kruba (FEL), Michal Skalický (FSv) a Stanislav Trnka (FEL).

Stříbrné umístění zdobí družstvo hráčů a hráček frisbee. Na cestě za ním pokořili týmy Tampere university of technology 13:1, University of Eastern Finland 13:7, University of Tampere 12:9 a dvakrát podlehli vítězi Riga Technical University 9:13 a 3:13. V tomto sportu nás reprezentovali posluchači – Ludvík Blažek (FSv), Jaroslav Havelík (FEL), Peter Hroššo (FEL), Lucie Jarolímová (FSv), Mojmír Kittler (FEL), Ivana Řezníková (FSv), Ondřej Srb (FSv), Anna Šubrtová (FSv) a Milan Vodehnal (FEL). Druhou stříbrnou medaili vybojoval v konkurenci 12 závodníků Ondrej Ille (FEL) v šermu kordem.

Bronz získal v běhu na 5 km časem 14:49,27 min. Ondřej Fejfar (FEL). Startovní pole čítalo 16 závodníků. Další bronzové umístění připojil Tomáš Křikal (FSv) v běhu na 400m výborným časem 48,86 sekundy.

Čtvrté místo obsadily štafety - atletická v běhu na 100 až 400 m – ve složení – Tomáš Křikal (FSv), František Schoval (FSv), Václav Mráz (FSv) a Petr Zimola (FJFI), a plavecká na 4 x 100 m v.z. v sestavě – Petr Pícha (FSv), Adam Kratochvíl (FS), Jan Sommer (FA) a Dan Perlík (FS). Stejná štafeta obsadila i 5. místo v závodě 4 x 100m pol. I v kolektivních sportech jsme dosáhli na dvě čtvrtá místa. Fotbalisté ve skupině porazili Aalto University 9:0, Šiauliai University 5:1, remizovali s Estonia U.L.S. 1:1 a s Riga Stradina University 3:3, ve čtvrtfinále přemohli College S.B.G. 4:1, v semifinále podlehli CTUP 0:1 a v boji o třetí místo University of Tartu 2:4. Volejbalisté skončili ve skupině druzí, dále postoupili přes Estonian U.L.S. 2:0, v semifinále utrpěli porážku s Tallin U.T. 0:2 a v utkání o třetí místo s College S.B.G. 0:2 .

I ostatní naši zástupci bojovali. Výsledkem jejich snahy byla v individuálních sportech ještě dvě 5. místa – v běhu na 1500 m Petr Zimola (FJFI), v judu v kategorii do 57 kg Michaela Dostálová (FSv). Ostatní již tak úspěšní nebyli. V kolektivních sportech se neprobojovali do závěrečných kol florbalisté, kteří se umístili v pětičlenné skupině na třetím místě a nepostoupili do semifinále.

Všichni účastníci zaslouží poděkování za předvedení hodnotných sportovních výkonů a za příkladnou reprezentaci ČVUT na mezinárodním poli.

Dr. Antonín Ludvík

Vítězství na Euroroma 2012!!!


Letošní sportovní univerzitní soutěže Euroroma 2012, která se konala 15.- 17. listopadu, se zúčastnilo také 72 sportovních reprezentantů ČVUT v Praze. Ve velice silné konkurenci 26 zemí, 54 univerzit a asi 1700 sportovců se jim podařilo naplnit dříve vysněný cíl - celou soutěž vyhrát! A protože to samé se ČVUT podařilo již v letech 2007 a 2009, získalo po svém celkovém třetím vítězství do svého držení hodnotný putovní pohár... celý článek

 

 

 
Ústav tělesné výchovy a sportu ČVUT v Praze | Pod Juliskou 4 | 160 00 Praha 6 | Tel.: (+420) 22435 1881/2 | Fax.: (+420) 233 337 353 | Email: sekretariat@utvs.cvut.cz
RSS
None