english english flag
 
facebook utvs
 
úřední deska utvs
 Hlavní stránka 
 
 
 
 

Výsledky významných sportovních reprezentačních akcí v roce 2011

Archiv: 2018  |  2017  |  2016  |  2015  |  2014  |  2013  |  2012  |  2011

Domácí akce

Naši hokejisté vyhráli Pohár Rektora ČVUT

V pátek 15.4. a v sobotu 16.4. uspořádalo hokejové mužstvo ČVUT v čele s Dr. Valjentem a Ing. Spilkou na zimním stadionu HC Hvězda Praha mezinárodní univerzitní hokejový turnaj “O Pohár rektora ČVUT”, který se konal s podporou pana rektora ČVUT, Fondu studentských projektů a firmy ATX. Turnaje se zúčastnily týmy osmi evropských univerzit. Hokejisté ČVUT na něm potvrdili svou evropskou třídu a po finálové výhře nad týmem Univerzity Komenského Bratislava jej celý vyhráli. Zúčastněné týmy se umístily v tomto pořadí: 1.ČVUT; 2. UK Bratislava; 3. UK Praha; 4. Lappeenranta University of Technology; 5.University of Bern; 6.University of Zurich; 7.Technical University München; 8. Eindhoven University of Technology.

České akademické hry v Praze

V letošním roce se ČAH konaly 3.- 10.6. pod hlavní organizací ČVUT a za přispění ČZU v Praze. Reprezentanti ČVUT zde dosáhli svého nejlepšího umístění za posledních sedm let, když obsadili v bodování škol celkové 2. místo. Před nimi skončila na 1. místě Univerzita Karlova Praha a na 3. místě Vysoká škola ekonomická v Praze. Celkově studenti ČVUT získali 56 medailí ( z toho13 zlatých, 24 stříbrných a 20 bronzových).

Titul Akademického mistra ČR získali:
Hromádko Ondřej - plážový volejbal - dvojice mužů - FA
Gebas Vítězslav - vodní slalom - C1 - FS
Přindiš Vít - vodní slalom - K1 - FBMI
Tesař Jan – atletika - 400 m – 48,86 sek. - FBMI
Křikal Tomáš – atletika - 400 m přek. – 52,57 sek. - FSv
Pašiak Adam – atletika - skok o tyči – 530 cm - FBMI
Vachata Martin – atletika – trojskok – 15,07 m - FSv
Fejfar Ondřej – atletika - 3 km přek. - 9: 04,42 min. - FEL
Cimburek Josef - plavání s ploutvemi - 400 m PP - FSv
Konvalinka Michal - plavání s ploutvemi - 100 m RP - FSv
Tylová Naďa - plavání s ploutvemi - 100 m RP - FBMI
Stehnová - FSv,Vargová - FA, Ivančík - FEL, Frydecký – FSv - karate - kumite týmy
Družstvo Frisbee v sestavě:
Tomáš Němeček - FEL, Mojmír Kittler - FEL, Daniel Jarolím - FS, Ludvík Blažek - FSv, Lukáš Barbořík - FSv, David Dražil - FSv, Ivana Řezníková - FSv, Lucie Jarolímová - FSv, Hana Lesáková - FSv, Eva Pytlová - FSv, trenér Mgr. Jan Filandr.

Soutěž O nejlepšího sportovce ČVUT za rok 2011


Poř. Jméno Fak. Sport MS ME AMS JMS ČAH Body
1. Ilona Hambergerová FA Taekwon - do 2. 1., 3.       68
2. Lukáš Koranda Muvs R.kanoistika 2. 3.   2.   67
3. Jitka Řezníčková FS Rock and roll 1. 1.       61
4. Jakub Kolek FA Karate 3., 4. 2.       47
5. Jitka Antošová FSv Veslování 6. 3.     3x1. 45
6. Lenka Saidlová FEL Fitn. aerobic 1. 3.       41
7. T.Koplík; J.Vrzáň FSv Vodní slalom   1.       36
8. Vítězslav Gebas FS Vodní slalom 3. 3.     1. 31
9. Antonín Haleš FSv Divoká voda 4. 4.   1.,2.   21
10. Tomáš Neubert FBMI Karate 3.,8.         9
11. Vít Přindiš FBMI Vodní slalom       1. 1. 5
12. Daniela KreisingerováFSv Florbal         2. 3
12. Ondřej Fejfar FEL Atletika         1. 3
14. Milan Bruncvík FSv Veslování 12.       1. 2
15. Pavel Hodan FA Ragby   6.       1

Do soutěže se ještě přihlásily:
Lucie Eisová – FA, 3. ročník magisterského studia - Akrobatický rock and roll, kategorie Dívčí formace senior (skupina 16 tanečnic) - 3.místo na ME
Jitka Kubelová – FEL, 1. ročník bakalářského studia – atletika – 12. na ME do 22 let

 

Účast na mezinárodních akcích

Hokejisté ČVUT vítězně ve Švýcarsku

Hokejová reprezentace ČVUT se ve dnech 26. – 27. 3. 2011 zúčastnila turnaje ve švýcarské Ženevě. Hokejisté se Lvem s kružítkem na prsou nenechali nikoho na pochybách, že na Evropské úrovni patří mezi nejlepší univerzitní týmy a v turnaji dominovali naprosto suverénním způsobem. Uspokojila tím nejen svou domovskou univerzitu, ale také dlouholetého sponzora hokejové reprezentace ČVUT, firmu ATX ze Ždáru nad Sázavou, která se opět výraznou měrou podílela na financování celého zájezdu. Výsledky: ČVUT - HC Ceresio Lugano 12 : 3; - HC Cortébert Bien 12 : 1; - Team Canada 7:0; - HC Flames Ženeva 9 : 4; - SC Portugal Lyon 12 : 0; - Team Canada 11 : 0.

ČVUT reprezentovali:
Brankáři: Martin Mazanec a Ing. Tomáš Vránek. Obránci: David Sem, Ing. Pavel Dvořák, Ing. Jiří Spilka, Jakub Šnejdr. Útočníci: Tomáš Gellner, Ing. Martin Mařík, Ing. Jiří Novák, Jiří Svoboda, Bc. Pavel Dorňák, Petr Krastenics a Bc. Ondřej Slavík. Trenér a vedoucí mužstva: PaedDr Zdeněk Valjent, PhD.

SELLGAMES 2011 v litevském Kaunasu

Mezinárodní pobaltské sportovní studentské hry se uskutečnily ve dnech 12. - 15.5. v litevském Kaunasu za už tradiční účasti sportovců ČVUT. Českou výpravu tvořilo 68 posluchačů ze všech 8 fakult naší školy a 3 členové vedení - 2 zaměstnanci ÚTVS Dr. Zdeněk Valjent (vedoucí výpravy a trenér individuálních sportů), Dr. Antonín Ludvík (trenér basketbalových týmů) a doktorand Ing. Michal Skalický (trenér fotbalových družstev). V konkurenci tisícovky studentů z 35 vysokých škol, ze zemí severní, střední a východní Evropy se naši reprezentanti neztratili, o čemž svědčí následující výsledky jednotlivých soutěží.

Zlato ve své váhové kategorii do 120 kg vybojoval v silovém trojboji Rostislav Kvarda (FEL) celkovým výkonem 800 kg (dřep 315 kg, benč 215 kg, mrtvý tah 270 kg), když za sebou nechal dalších 8 borců.

1. místem v turnaji se mohou pochlubit také naše volejbalistky. Cestou za vítězstvím narazily na tyto celky: Estonian University of Life Sciences 2:0, Klaipeda University (Litva) 2:0, Mykolas Romeris University (Litva) 2:0, University of Tartu (Estonsko) 1:2, Klaipeda University (Litva) 2:0. V semifinále zvítězily nad Kaunas University of Technology (Litva) 3:1 a ve finále nad University of Tartu (Estonsko) 3:1. Na vítězství se podílely tyto hráčky: Alžběta Stodolová (FSv), Kristýna Hanzalová (FA), Jana Hornová (FS), Petra Kopecká (FSv), Anna Závodská (FSv) a Lenka Janů (FSv).

Stříbrné umístění zdobí družstva fotbalistů a fotbalistek. V pětičlenném startovním poli ženských týmů vypadala cesta našich děvčat za 2. místem takto: University of Tartu (Estonsko) 5:0, Lithunian University of Health Science and Medical Academy (Litva) 5:1, Šiauliai University (Litva) 0:4 a Aalto University (Finsko) 3:3. V mužské kategorii, v konkurenci 18 týmů, k 2. místu došli naši hráči po těchto výsledcích: Kaunas University of Technology (Litva) 2:0, Vilnius Pedagogical University (Litva) 1:1, Aalto University (Finsko) 18:0, Mykolas Romeris University (Litva) 2:0, v semifinále s Lithuanian Academy of Physical Education (Litva) 1:0, ve finále s Šiauliai University (Litva) 1:1, na penalty 3:4.

Na zisku stříbrných medailí se podílely tyto hráčky: Eva Bartoňková (FSv), Tereza Čuhaničová (FSv), Ludmila Fenková (MÚVS), Lucia Košturiaková (FBMI), Gabriela Malenová (FJFI), Radka Nová (FSv), Marie Sůrová (FSv), Simona Šedivá (FSv), Šárka Zubercová (FA), Slávka Zubercová (FA), Hana Bambulová (FSv), Veronika Koubová (FSv), Eliška Michálková (FSv); a tito hráči: Lukáš Vajnar (FEL), Michal Faust (FSv), Josef Mráz (FD), Jiří Kopřiva (FS), Jiří Kratochvíl (FSv), Jaroslav Beneda (FSv), Petr Mlejnek (FSv), Michal Palanský (FEL), Petr Pátek (FEL), Michal Skalický (FSv), Petr Šatný (FSv), Jakub Zimčík (FEL) a Miloš Moravec (FS).

Bronz získal v běhu na 5 km v osobním rekordu časem 14:42,10 min. Ondřej Fejfar (FEL). Startovní pole čítalo 25 závodníků.

Tým Formule CTU CarTech

Vynikajících výsledků dosahoval po celý rok tým CTU CarTech v celosvětové studentské soutěži v jízdě ve formuli ve skupině Class, který byl složen převážně ze studentů Fakulty strojní a Fakulty elektrotechnické ČVUT. Ve třech letošních soutěžích v konkurenci 79 týmů z celého světa se postupně lepšil. Již v prvním závodě v britském Silverstone nahlédl do první desítky a obsadil 7. místo. Ve druhém závodě v okolí italského Varana své mistrovství potvrdil a skončil na 6. místě a v posledním závodě na začátku října na okruhu ve španělské Catalunyji se mu dokonce podařilo dojet na výborném 2. místě.

Euromilano 2011

Letošního Euromilana 2011, které se konalo 17.- 19. listopadu, se zúčastnilo také 73 sportovních reprezentantů ČVUT v Praze. Ve velice silné konkurenci 25 zemí, 49 univerzit a 1300 sportovců se jako již 4 x v minulých letech opět neztratili a vybojovali celkové 3. místo hned za bratislavskými univerzitami.

Plné absolutorium zaslouží především družstvo volejbalistů, které v celé soutěži nepoznalo hořkost porážky a po zásluze získalo zlaté medaile. Navíc Libor Achac obdržel cenu nejlepšího hráče volejbalového turnaje. Výborné výkony podávaly i naše volejbalistky, které prohrály až ve finále s týmem RGGU Moskva. Také družstvo futsalistek se vyznačovalo bojovným duchem a s jedinou (semifinálovou) porážkou až v prodloužení obsadilo celkové 3. místo. Naši futsalisté a tenisté pak prohráli celkem 2 x a to v semifinále a v zápase o 3. místo, obsadili proto shodně celkové 4. místo. Do čtvrtfinále se probojovala družstva našich basketbalistů a futsalistů z B týmu, basketbalistky pak jako jediné z naší výpravy nepostoupily ze skupiny. Sympatickou pohybovou skladbu předvedly i naše futsalistky v roli „Roztleskávaček“, když sklidily zasloužený obdiv všech přítomných pedagogů především za nápaditý myšlenkový obsah.

Jednotlivé výsledky medailistů:
Volejbal muži (hrající trenér Libor Achac, 12 účastníků) : ČVUT – Eastern Medit. University (turecký Kypr) 2 : 1; - Euromilano 2 : 0; Ekonom Bratislava 2 : 0; Čtvrtfinále : Politechnica Bukurešť 2 : 0; Semifinále : Medicine Bělehrad 2 : 0; Finále : Eastern Medit. University 2 : 1. O vítězství se přičinili: Achac Libor, Listík Matěj, Sobek Jakub, Zemánek Tomáš, Pavelka Ondřej, Veselý David, Röhrl Richard, Šála Miroslav.
Volejbal ženy (trenér Matěj Listík, 12 účastníků) : ČVUT – UK Bratislava B 2 : 0; - Medicine Bělehrad 2 : 0; - Industriales Madrid 2 : 0; ČF : Euromilano 2 : 0; SF : UK Bratislava A 2 : 0; F : RGGU Moskva 0 : 2. Medaili vybojovaly : Kopecká Petra, Hajžmanová Karolina, Vašíčková Radka, Voborská Jitka, Preslová Blanka, Slámová Adéla, Hanzalová Kristýna, Závodská Anna.
Futsal ženy (trenér Michal Skalický, 16 účastníků) : ČVUT – University Sofia 4 : 2; - University Roma 4 : 2; - UPV Valencia 7 : 0; ČF : Industriales Madrid 3 : 2; SF : UK Bratislava 1 : 2; o 3. místo : University Roma 3 : 2. O bronz se zasloužily : Bartoňková Eva, Hamplová Lenka, Harčová Gabriela, Chumanová Pavla, Nová Radka, Sůrová Marie, Šedivá Simona, Zímová Tereza, Zubercová Slávka, Zubercová Šárka.

Organizátorem celé akce byl Dr. Zdeněk Valjent, trenérem basketbalových celků Dr. Antonín Ludvík.

 

 

 
Ústav tělesné výchovy a sportu ČVUT v Praze | Pod Juliskou 4 | 160 00 Praha 6 | Tel.: (+420) 22435 1881/2 | Fax.: (+420) 233 337 353 | Email: sekretariat@utvs.cvut.cz
RSS
None