Hokejisté ČVUT stříbrní na turnaji O pohár rektora ČVUT

22. 04. 2015 - Radek Pekař

O pohár rektora ČVUT - Nejlepší hráči turnaje

V pátek 17. 4. a v sobotu 18. 4. 2015 se na zimním stadionu HC Hvězda Praha konal již pátý ročník mezinárodního univerzitního hokejového turnaje "O Pohár rektora ČVUT". Stejně jako v minulých letech se turnaje zúčastnily týmy osmi evropských univerzit. Spolu s pořádajícím ČVUT v Praze , které mělo v soutěži dva týmy (ČVUT a Technika) to byly: Univerzita Ženeva, Univerzita Komenského Bratislava, Kempten University of Applied Sciences, Slovenské učení technické Bratislava, Eindhoven University of Technology a University of Jyväskylä.

V pátek odpoledne a v sobotu dopoledne probíhaly zápasy ve dvou skupinách (A, B). Obě dvě skupiny byly velmi vyrovnané a o postupu do vyřazovacích bodů se rozhodovalo až v posledních zápasech. Skupinu A vyhrála Univerzita Komenského z Bratislavy, když po remíze s týmem Ženevy si postupně poradila s Technikou Praha a Eidhovenem. Z druhého místa ve skupině postoupila Ženeva.

O pohár rektora ČVUT - Ředitel turnaje Z. Valjent a vítězné mužstvo O pohár rektora ČVUT - Finálové utkání

Skupina A
1. Univerzita Komenského Bratislava 5 bodů
2. Univerzita Ženeva 5 bodů
3. Technika Praha 2 body
4. Kempten University 0 bodů

Jednotlivé zápasy: UK Bratislava – Ženeva 2 : 2 UK Bratislava - Kempten 8 : 0 UK Bratislava - Technika Praha 4 : 2 Ženeva - Technika Praha 4 : 3 Ženeva - Kempten 7 : 0 Technika Praha - Kempten 7 : 2

Ve skupině B se potvrdily papírové předpoklady, když University Jyväskylä opanovala skupinu a postoupila z prvního místa. O druhé místo svedly boj týmy ČVUT v Praze a STU Bratislava. Ze vzájemného zápasu vzešlo vítězně domácí ČVUT a postoupilo do semifinále z druhého místa.

O pohár rektora ČVUT - Střídačka ČVUT

Skupina B
1. University of Jyväskylä 6 bodů
2. ČVUT v Praze 4 body
3. STU Bratislava 2 body
4. Eindhoven 0 bodů

Jednotlivé zápasy:
Jyväskylä - ČVUT v Praze 3 : 1
Jyväskylä - STU Bratislava 4 : 1
Jyväskylä - Eindhoven 16 : 3
ČVUT v Praze - Eindhoven 14 : 0
ČVUT v Praze - STU Bratislava 3 : 0
STU Bratislava - Eindhoven 19 : 1

V semifinále na sebe narazily týmy z jednotlivých skupin v pořadí A1 – B2 a A2 – B1. První utkání nabídlo velmi vyrovnaný souboj UK Bratislava a ČVUT Praha. Z postupu se nakonec radovalo ČVUT, když vyhrálo 3:2. Druhé semifinále potom vyznělo jednoznačně pro University Jyväskylä, které porazilo Ženevu poměrem 6:1.

V boji o třetí místo a první místo se opakovaly zápasy ze skupin. Třetí místo získala UK Bratislava, když si poradila se Ženevou poměrem 3:2. Ve finále se pak utkaly mužstva ČVUT a University Jyväskylä. K vidění byl rychlý, tvrdý a pohledný hokej, což oceňoval již solidně zaplněný stadion na Hvězdě a hnal hokejisty kupředu. Dobře hrající hokejisté ČVUT se však nedokázali prosadit přes pevnou finskou obranu a připsali si pouze jedinou branku. Do stavu 1:1 byl hokej vyrovnaný s šancemi na obou stranách. S postupujícím časem si výborně hrající Finové začali budovat převahu, kterou také zúročili třemi dalšími brankami a uzavřeli celkové skóre na 4:1 v jejich prospěch.

Utkání o 7. místo vyhrál Kempten s Eidhovenem poměrem 7:3 a v utkání o 5. místo podlehla domácí Technika Praha hostujícímu STU Bratislava 3:5.

Konečné pořadí:
1. University of Jyväskylä
2. ČVUT v Praze
3. Univerzita Komenského Bratislava
4. Univerzita Ženeva
5. Slovenské učení technické Bratislava
6. Technika Praha
7. Kempten University
8. Eindhoven University of Technology

Nejlepší hráči turnaje:
Brankář: Tuonas Särkijärvi - University of Jyväskylä
Obránce: Ladislav Hlaveš – ČVUT v Praze
Útočník: Martin Hrbáčik – UK Bratislava

Hokejový turnaj O Pohár rektora ČVUT by se nemohl konat bez podpory rektora ČVUT, Fondu studentských projektů a pivovaru Svijany.

Doc. PaedDr. Zdeněk Valjent, Ph.D.
Ing. Jiří Spilka -