ČVUT druhé na frisbee turnaji

09. 04. 2015 - Radek Pekař

ČVUT druhé na frisbee turnaji

Studenti ČVUT skončili druzí na Ultimate University Tournament v Amsterdamu. Družstvo ČVUT bylo složeno z hráčů a hráček frisbee ze šesti fakult. Turnaje se zúčastnilo 16 vysokých škol ze sedmi evropských států.

Do místa turnaje jsme přijeli v pátek ráno a měli tak čas na prohlídku amsterdamského historického centra s množstvím malebných staveb, uliček a mostů přes místní vodní kanály, na kterých s malými i velkými loděmi prokazují jejich kormidelníci své umění.

Turnaj se uskutečnil v okrajové čtvrtina hřištích "národního ragbyového centra". Šestnáct družstev bylo rozděleno do čtyř turnajových skupin. Jedno utkání trvalo 60 minut a v sobotu jsme hráli čtyři utkání. Remíza, těsná prohra a vítězství o tři body nás zařadilo na druhé místo ve skupině. Boj o postup do čtvrtfinále mezi lepších osm týmů jsme hladce vyhráli.

Čtvrtfinále i semifinále se nám podařilo zvládnout a tak jsme po šesti zápasech měli jistotu medaile. Ve finále nás čekal vítěz naší skupiny. Bohužel se nám nepodařilo ani podruhé soupeře přehrát a tak odjíždíme s cenou pro druhý nejúspěšnější tým.

ČVUT – UTKA (NL) 8:8; Flying Penguins (BEL) 8:9; Goethe’s team (D) 11:8;

Frisbee Teknik (TU) 15:2; Jogubärs (D) 11:9; Freespect (BEL) 13:7;