ČVUT na akademickém mistrovství ČR v disciplínách TFA

02. 10. 2013 - Luboš Neuman

Požární sport

Na prvním akademickém mistrovství v disciplínách TFA v Ostravě bojovali zástupci naší školy o titul nejdrsnějšího hasiče / nejdrsnější hasičky v disciplínách TFA.
Náš TFA tým ve složení Lukáš Soukup, Tomáš Petřivý, Jaroslav Žalud, Ondřej Matoušek, Petr Svoboda, Ludmila Humpálová, Monika Lörinczová, Lucie Chlumecká a Zuzana Strouhalová se popral s disciplínami TFA velmi slušně. Rozhazování hadic, motání hadic, hamerbox, přemístění 80kg figuríny, výběh do 13. patra, to je jen krátký výčet dovedností, které závodníci museli splnit.
Naši zástupci se mezi konkurencí neztratili. V mužích si nejlépe vedl Lukáš Soukup, který náročnou trať zvládl v čase 6.04 a obsadil celkové 10 místo. V ženách si nejlépe vedla Ludmila Humpálová, která trať zdolala v čase 7.36, čímž obsadila v celkovém hodnocení 5. místo.
Pomyslnou třešničkou na dortu byl závod štafet, kde naše mužská štafeta vybojovala 2. místo a štafeta žen 3. místo. Akademické mistrovství v disciplínách TFA prověřilo odolnost a odhodlání všech členů našeho TFA ČVUT týmu.