Hokejisté ČVUT obhájili vítězství v turnaji “O pohár rektora ČVUT”

29. 04. 2012 - Zdeněk Valjent

O pohár rektora ČVUT O pohár rektora ČVUT O pohár rektora ČVUT O pohár rektora ČVUT
O víkendu 20. - 21. 4. 2012 se na zimním stadionu HC Hvězda Praha konal druhý ročník mezinárodního univerzitního hokejového turnaje "O Pohár rektora ČVUT". Stejně jako v loňském roce se turnaje zúčastnily týmy osmi evropských univerzit. Spolu s pořádajícím ČVUT to byly:
  • Univerzita Karlova v Praze
  • Lappeenranta University of Technology (Fin.)
  • Eindhoven University of Technology
  • University of Zurich, University of Bern
  • Technical University München
  • Univerzita Komenského v Bratislavě

V pátek odpoledne a v sobotu dopoledne probíhaly boje ve dvou skupinách, ze kterých postoupily Univerzita Komenského z Bratislavy a Univerzita Karlova.
Hned v prvním semifinále došlo k překvapení, když do té doby výborně hrající tým UK Bratislava nenalezl recept na bránící hráče Univerzity Bern. Ve druhém semifinále zvítězili hráči ČVUT nad výběrem UK Praha a postoupili do finále.

Ve finále se dobře hrající hokejisté ČVUT nedokázali prosadit přes obranu Bernu a připsali si pouhé dvě branky, na které dokázali hráči Bernu vždy odpovědět. Zápas tak musela rozhodnout trestná střílení, ve kterých hokejisté ČVUT panovali a mohli tak slavit obhajobu titulu. Přečtěte si podrobný článek, jak naši hokejisté vybojovali vítězství.

GRATULUJEME!